هفته اول و دوم بارداری

ساخت وبلاگ
چکیده : شما در این هفته در واقع هنوز باردار نیستید. اما شاید ماشین زمان، شروع به ثبت دوران بارداری شما کرده ... با عنوان : هفته اول و دوم بارداری بخوانید :

شما در این هفته در واقع هنوز باردار نیستید. اما شاید ماشین زمان، شروع به ثبت دوران بارداری شما کرده و یکی از زیباترین دوران زندگی شما در حال رقم‌خوردن باشد! با وجود آنکه عمل لقاح در دوره تخمک‌گذاری اتفاق می‌افتد اما به طور قراردادی، سن بارداری بر اساس اولین روز آخرین قاعدگی محاسبه می‌شود. بنابراین وقتی که عادت ماهیانه بعدی شما در زمان خود اتفاق نیفتاده و متوجه می‌شوید که باردار شده‌اید، بجای 2 هفته، 1 ماه است که باردار هستید! با این روش محاسبه، بارداری حدود 40 هفته به طول می‌انجامد. دوران بارداری معمولا به 3 بخش تقسیم می‌شود که هر کدام مشخصات خاص خود را  دارد. سه ماهه اول بارداری به معنای هفته 1 تا هفته 12 بارداری است. سه ماهه دوم، از هفته 13 تا 27 و سه ماهه سوم از هفته 28 تا هفته 40 را شامل می‌شود.

 

  رشد جنین
هنوز نه جنین تشکیل شده نه حتی رویان؛ فقط یک تخمک و میلیون‌ها اسپرم مشتاق وجود دارد که در انتظار رسیدن به تخمک هستند! با وجود آنکه شما هنوز باردار نیستید اما بدن سخت در تلاش است تا زمینه را برای انجام عمل لقاح فراهم کند. رحم حالا منتظر ورود تخمک بارور شده است. به خاطر داشته باشید که رابطه جنسی باید از حدود دو روز قبل از تخمک‌گذاری تا حدود دو روز بعد از آن انجام شود تا احتمال بارداری افزایش یابد.

ادامه مطلب در لینک زیر:

هفته اول و دوم بارداری

 

 

بارداری هفته به هفته شامل مطالبی در مورد رشد جنین، تغییرات بدن مادر، تغذیه دوران بارداری و توصیه های بسیار مهم برای این دوران زیبا از زندگی

 

 

نی نی تالاربارداری، زایمان، نوزاد، نوپا، کودک,...
ما را در سایت نی نی تالار دنبال می کنید

نویسنده : احسان حمیدی بازدید : 4 تاريخ : جمعه 17 فروردين 1397 ساعت: 23:44